عنوان سایت
لوگوی سازمان
  اوقات شرعی
اذان صبح
طلوع آفتاب
اذان ظهر
غروب آفتاب
اذان مغرب
مشاهده خبر
واشقانی فراهانی
اختصاص اعتبار برای افزایش حق الزحمه مقالات پژوهشی
تاریخ خبر :1393/01/16 09:58:31


واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به عمده‌ترین برنامه‌های دانشگاه آزاد در سال جدید در حوزه پژوهش و فناوری، گفت: پژوهشگران دانشگاه آزاد سعی دارند چالش‌های کشور را بررسی کرده و برای رفع آن راه حل‌های علمی ارائه دهند.

وی افزود: به طور مثال در حال حاضر چالش جدی ما در حوزه علم و فناوری مسئله محیط زیست، انرژی، فناوری‌های نوین علمی مانند نانو و علوم شناختی است.

 واشقانی فراهانی ادامه داد: البته مسئله آب نیز با توجه به شرایط خشک اقلیمی کشور چالش‌برانگیز است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با بیان اینکه دانشگاه آزاد در مورد تمام این چالش‌ها برنامه‌های گسترده‌ای دارد، عنوان کرد: سعی می‌کنیم از طریق قطب‌های علمی و پژوهشی، مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان استعدادیابی کرده و به عنوان یک بال آموزش عالی در تراز بین‌المللی و داخلی فعالیت کنیم.

وی همچنین اختصاص اعتبار برای افزایش حق الزحمه مقالات پژوهشی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های در دست اجرای معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد برای حمایت از پژوهشگران اعلام کرد.

واشقانی فراهانی با اشاره به اهمیت کیفی‌سازی آموزش در دانشگاه آزاد، گفت: همسان سازی حقوق و مزایای هیات علمی دانشگاه‌های دولتی و آزاد از راهکارهای کیفی‌سازی آموزش دانشگاه آزاد است.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930110000348#sthash.IDQTc4xx.dpuf
  نظرسنجی
  آمار بازدید
امروز
0
هفته جاری
0
ماه جاری
0
بازدید کل
0
کاربران آنلاین
0